Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Sanal Hogwarts'a Hoşgeldiniz!
Sitemizden Yararlanmak İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir...
Sanal Hogwarts'a Hoşgeldiniz!
Sitemizden Yararlanmak İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

-Şifacı Alımları-

+15
Opheliac Lenore Giovanni
Skyler Keira Knigtley
Melissa Ellyn Roviuné
Cedric Diggory
Lisabelle Ellen Roviuné
Summer Elonor Roviuné
Lara Ruenn Hudgens
Jacqualine B. L'moné
Tiffany Ane Hudgens
Svetléna Rosselyn Widmore
Melaine Rachel S. Peace
Lizzie Katherina Roviuné
Clémence Roviuné
Marissa Dakota L. Gaunt
Marsdén Lexie Millér
19 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Marsdén Lexie Millér
Hogwarts Müdiresi & Admin
Marsdén Lexie Millér

Kadın Mesaj Sayısı : 1972
Savaşta Hangi Taraftasın ? : Tarafsız
Asa : Çığlığın Derin Sesi
Kan Durumu : Safkan
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Patronus : Unicorn^

Büyücü Özellikleri
Galleon Galleon: 1000

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeÇarş. Nis. 23, 2008 6:27 pm

Şifacı olmak için alttaki formu doldurmanız yeterli..

Ad:
Soyad:
Rp yaşı:
Örnek Rp:
https://sanal-hogwartsrpg.yetkin-forum.com/lejant-f7/angel-marsde
Marissa Dakota L. Gaunt
Muggle
Muggle
Marissa Dakota L. Gaunt

Kadın Mesaj Sayısı : 60
Savaşta Hangi Taraftasın ? : Tarafsızım
Rp Sevgilisi : Samuel Rick Simpson

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePaz Mayıs 04, 2008 3:52 am

Ad: Marissa Lizzie Lauran
Soyad: Gaunt
Rp yaşı: 19
Örnek Rp:

Gece karanlığı, büyük bir sır perdesi de örtmüştü gizemli Hogsmeade'ın üstüne.Marissa yürüdüğü boş bir sokakta şarkı mırıldanıyordu kendince.Gri çöp kutularının hayal meal gözüktüğü köşeye yaklaşırken, devrilen bir çöp kutusu sesiyle adeta irkildi.

"Kim var orada ?"

Asası çoktan elindeydi.Büyük çöp kutusunun olduğu kenarda, bir kızın aklını başından alabilecek kapasitede yakışıklı olan bir genç duruyordu.Sarımsı saçları mavi-gri gözlerine daha da bir güzellik katmıştı.Ya o çöpün nalet kokusuyla zıtlaşan güzel parfümü... Birden kendine gelerek asasını gence doğrulttu.Ama genç ondan korkmamış bir şekilde gülümsüyordu.

"Sen kimsin ve burada ne işin var ? "

Diye sordu Marissa.Korkmuştu ve titriyordu.Ne yapacağını bilmezmişcesine endişeliydi bakışları.Kalbi daha hızlı çarpmaya başlamıştı sanki.Acaba Marissa'ya ne oluyordu ?

"Adım Samuel Rick Simpson.Bu saatte burada dolamanız için epey cesaretli olmanız gerekir."

Karşısında duran kızı bir kez, bir kez daha süzdü.Güzel gözleri, güzel bakılşarı, aklı başındna alan saç kokusu... Herşey nedne bu kadar değişiveriyordu anlayamamıştı.

"Size eşlik edebeilirim, sanırsam yolumun üstündesiniz."

Dedi Marissa'ya yaklaşırken.Marissa ise ne diyeceğini bilemiyordu.Fazla hızlı atan kalbinin duyulacağı korkusu git gide içinde büyümüştü.

"B-Ben... Tabii olabilir."

Bir süre öylece yürüdüler.Ne Samuel ona adını sorma cesaretini, ne de Marissa ona neredne geldiğini sorma cesareti bulabilmişti.Marissa'nın evine yaklaşmış sayılırlardı ki, Marissa duraksadı.Onu gören genç adamda onun yanına gelerek etrafı süzdü.

"Geldik sanırım."

dedi Marissa'ya bakarak.

"Evet, yani yaklaştık."

"Adın ne ? yani hiç soramadım üzgünüm."

Marissa birden ne diyeceğini şaşırmıştı.

"Adım Marissa... Marissa Lizzie Lauran Gaunt."

Samuel Marissa'ya elini uzatırken kalp atışlarında artış yaşandığı şüphesine kapılmıştı.

"Tanıştığıma memnun oldum.Ayrıca bana Melissa diyebilirsin Sam... Yani bana Sam diyebilirsin Melissa."

Melissa kahkaha atmamak için kendini zor tutmuştu.Yine de hafif bir tebessümle yetindi.İyi akşamlar diledikten sonra yola koyuldu.Acaba ona arşı hisleri neydi ?

Birden bir kolun onu tutup kendine çektiğini farketti.Önceden irkildi ama sonra Samuel olduğunu görünce içinde rahatlama hissetti.

"S-Sam, gitmeli-"

Melissa konuşamadan dudakları, Samuel'in dudakları arasında çoktan mahsur kalmıştı.Belki de herşey yeni başlıyordu.
Marsdén Lexie Millér
Marsdén Lexie Millér

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePaz Mayıs 04, 2008 1:06 pm

Kabul edildi..
Clémence Roviuné
Muggle
Muggle
Clémence Roviuné

Kadın Mesaj Sayısı : 31
Savaşta Hangi Taraftasın ? : Ölüm Yiyoruz xD
Asa : Sessizlik Yavaşça...
Evcil Hayvan : Kedi { Sam }

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeC.tesi Mayıs 17, 2008 7:56 pm

Ad: Clémence
Soyad: Poésy
Rp yaşı: 21
Örnek Rp:

Günün ilk ışıklarına rağmen, Vanessa kendini o bunlatıdan, diğer tabiriyle çöküntüden kurtaramamıştı. Son günlerde yaşadıklarının güzel olmasına rağmen, kendisi de dahil herkesi düşünüyordu. Okulu, Angel'ı ve daha
sorunlarını bildiği herkesi. Bu üzerine çok acı bir yorgunluk vermekle
kalmıyor, duygusal anlamda çöküntü yaratıyordu onda. Zaten gece de bir çukurda kaybolduğu anı görmüştü. Duygusal anlamda bir çukur. Bu yüzden morali de iyice bozuktu. Gözlerini yarıya kadar açtı. Pencere yarı
bulanık görünsede baktı, baktı... Gözleri kapanıncaya kadar. Bir daha aynı kabusu görmek istemiyordu. Gözlerini açmadan da olsa var gücüyle yataktan kalktı. Bu sefer gözlerini tümüyle araladı. Gözleri hafif yaşlanmıştı. Bulanık bulanık bakıyordu sanki aynasına. Bu durumu düzeltmek üzere banyoya girdi.

Banyodan çıktığında kendini daha iyi hissetmişti. Odasına tekrar girdi. Yapacak hiç bir şey yoktu onun için. Ne kafeye gitmek istiyordu, ne de başka bir yere. Buna rağmen dolabını açtı, yavaş yavaş giyindi. Artık onu gideceği yere ayakları götürecekti. Aşağıya indi. Kapıyı açtı. Hafif bir rüzgar esiyor, fakat Londra'nın gürültüsünden bir şey anlaşılmıyordu. Kendini bıraktı. Bu bazneleri hoşuna gidiyordu. Nereye gitmesini aklı değil,
kalbi söylüyordu. Hızlı hızlı hogwarts'a geldi. Kafasını kaldırıp havaya baktı. Göl kenarına mı gidecekti? Hayır... Ya yasak orman? Gözleri ışıldadı birden. Orası sessiz ve sakindi. Kendisi gibi... Rüzgar kendini daha da kaptırmışken, ona hiç aldırmdadan yürüdü durdu ormana doğru. Gittikçe daha derinlere indi. İleride bir kız oturmuştu. Yavaşça

"Merhaba. Umarım korkutmadım. Sen de mi benim gibi... duygusalsın?"

dedi birden. Belki de öyle değildi. Bilemiyordu ki... Yanına oturup hafif uğultuyu dinledi sadece.
Marsdén Lexie Millér
Marsdén Lexie Millér

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeC.tesi Mayıs 17, 2008 7:59 pm

Kabul edildi..
Lizzie Katherina Roviuné
Muggle
Muggle
Lizzie Katherina Roviuné

Kadın Mesaj Sayısı : 37
Savaşta Hangi Taraftasın ? : öy
Rp Sevgilisi : Dougie Lee Poynter

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeC.tesi Mayıs 17, 2008 11:49 pm

Ad: Lizzie Katherina
Soyad: Roviuné
Rp yaşı: 40
Örnek Rp: Pm ile Gönderilmiştir.
Marsdén Lexie Millér
Marsdén Lexie Millér

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeC.tesi Mayıs 17, 2008 11:51 pm

Kabul edildi..
Melaine Rachel S. Peace
Muggle
Muggle
Melaine Rachel S. Peace

Kadın Mesaj Sayısı : 21
Savaşta Hangi Taraftasın ? : ~~Ölüm Yiyen~~
Rp Sevgilisi : **Ian Mark Somerhalder**

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePerş. Mayıs 29, 2008 10:59 pm

Ad: Melaine Rachel S:
Soyad: Peace
Rp yaşı: 20
Örnek Rp:

Uzaklarda bir uğultu duyuluyordu. Hava neredeyse kararmıştı ama Meliane'in hiç bir yere gitmeye niyeti yoktu. Gerekirse sabaha kadar bekleyecekti burada. Ürpertici bir yerdi burası ama kendisine cesaret vermeye çalışıyordu. Asası elinde hazırdı, herhangi bir tehlikeye karşı... Belki de gelmeyecekti... Kendisini boşu boşuna kandırıyordu. Hem neden böyle ıssız bir yer seçmişti ki? Tedirginleşiyordu gittikçe. Beynini kemiren onlarca soru oluşuyordu geçen her saniye.

Bu gece dolunay vardı, yıldız yoktu. Tek bir elmas gibi parlıyordu lacivert gökyüzünde dolunay. Birkaç dakika başını gökyüzüne kaldırıp baktı. Kendisini o dolunay gibi hissetti, lacivert gökyüzünde yapayalnız. Belki de ölmeliydi, böyle yaşamaktansa ölmek daha iyiydi. Kendisini kandırıyordu belki de sadece, bunca yıl tanıdığı kendisi değildi, kim bilir? Karanlıktan korkmazdı Melaine, aksine severdi. Mavi gözleri karanlıkta parlardı, bu onun hoşuna gidersi. Karanlıkta aynaya bakmak ona büyük zevk verirdi bu yüzden.

-Nerede kaldı bu lanet olasıca! artık sabrı kalmamıştı. Korktuğundan değil, yorulduğundan.

Birkaç küçük kuru otun rüzgarda çıkardığı hışırtıdan başka ses yoktu. Sonra aniden bir "Şak!" sesi duyuldu. Sonunda gelebilmişti.

-Çok bekletmedim umarım, derken adam sinsice gülüyordu.

Melaine hissetmişti. Hazır olmalıydı ve çevik davranmalıydı.

-Eh, biraz... dedi Melaine. Yüzü ifadesizdi.

Adam Melaine'in bir şeyler hissettiğini anlamış olmalı ki ani bir hareketle asasını çıkardı. Daha fazla uzatmaya gerek yoktu, Melaine'i buraya Lord'un isteğini iletmek için çağırmıştı ama- hayır bunu yapmayacaktı. O, buna layık değildi. Ama Melaine'i ortadan kaldırırsa hiç bir sorun kalmayacaktı. Gözlerini kıstı.

-Üzgünüm, diye tısladı yapmacık bir sesle. Avada Kedav-

-Expelliarmus! diye haykırdı Melaine olanca gücüyle. Adamın asası metrelerce uzağına düştü, şimdi savunmasızdı.

-Alçak herif! diye bağırdı Melaine. Ah, işte şimdi sıra ondaydı. Avada Kedavra!

Yeşil ışık gecenin lacivertini ikiye böldü, dolunay bir an için parladı ve -adam yere yığıldı. Melaine adama tiksintiyle baktı, iğreniyordu ondan. Yeşil ışık söndü, gece tekrar eski lacivertine döndü. Melaine gökyüzüne bir kez daha bakmak istedi ama vazgeçti. Oradan kaçarcasına cisimlendi.
Hogwarts Müdire Yardımcısı

Kadın Mesaj Sayısı : 838
Savaşta Hangi Taraftasın ? : Tarafsız ^^
Asa : Kristal Gözyaşları ^^
Evcil Hayvan : Mina adlı bir kedisi var.
Özel Yetenek : Zihinfendar ^^
Patronus : Tek Boynuzlu At.

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeCuma Mayıs 30, 2008 11:20 am

Kabul edildi..!
Misafir
Misafir

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 3:49 pm

Ad: Allegra Lilith
Soyad: Roviuné
Rp yaşı: 22
Örnek Rp:

Yıldızlar ve ay sessiz gecede birbirleriyle o kadar uyum sağlıyorlar ki...Herkes bu görüntüye hayran kalıyor..Zaten geceyi güzel ve esrarengiz yapan da bu...Gece, ışığını ay ve yıldızlardan aldığı için onlara borçlu.. Almasaydı anlamsız bir karanlık olurdu...Borçlu olduğu için gece gökyüzüne yıldızları ve ayı çıkartıyor...Herkes hayranlıkla güzelliklerini övsün diye...

Göl kenarında çimlerin arasına karışmış kırmızı,uzun ve dagalı saçlar,ay ışığının parlaklığıyla aynı parlaklıkta grimsi mavi iri gözler ve yıldızlar kadar beyaz ten rengiyle bir güzel kızın gölün kenarına uzanmıştı.Gecenin güzelliği olan ayı seyrediyor,perilerin arkalarında bıraktığı sihirli tozlar gibi duran yıldızları sayıyordu.Bazende azıcık doğruluyor, ayaklarının altındaki gölün yansıttığı ay ışığına bakıyordu.Sadece bu ... bu güzel doğa harikaları onun mutlu olmasını sağlıyor..gülüyordu..

Allegra biraz daha böyle durduktan sonra eliyle yerden destek alarak kalktı..Arkasını silkti.Kemerini düzeltti.Saçını arkaya atarak "Ohh.." dedi...
Göl kenarından okula doğru yürümeye başladı.Yürürken saçları dalgalanıyor.Kızıl kızıl etrafa renk katıyordu.Biraz daha ilerleyince dalların birbirine karışıp korkunç bir görüntü oluşturduğu,yaprakları dökülmüş ağaçların bulunduğu ve ürkütücü seslerin geldiği Yasak Orman tam önündeydi.Buraya o kadar çok girmek istiyordu ki her önüne geldiğinde bekleyip burada yaşanılabilecek macera hayalleri kuruyordu.Tehlikeli yaratıklar,kurt adamlar,değişime uğrayanlar hepsi ,hepsi buradaydı.Allegra tehlikeye bayılırdı.Sanki buraya bir kere girse ne olacaktı? Hiç..hiç birşey olmazdı..Yanında asası vardı..Ablası ona kendini koruması için birçok büyü öğretmişti.Bu kötü düşüncelere kapıldı.Ormanın tam önüne kadar ilerledi.Asasını çıkardı.Tam girecekti ki aklına okula ilk geldiği zaman macera olsun diye göle atladığı geldi.Göle boğularak ölebilirdi.Bunu düşününce "Yok,yok asla giremem.Büyüyünce girerim.Biraz daha beklesem ne olur?Yani bir beş yıl daha...Üfff..." dedi sessizce..Asasını cebine koydu.Ellerini beline götürdü.Dudaklarını buruşturdu.Keşke bir an önce büyüseydi.. O bunları düşünürken ormandan dehşet verici bir çığlık sesi geldi.Allegra birden titredi.Çok korktu.Gözleri kocaman açıldı.Yapacak tek şey vardı.Gidip müdürelerden birine söylemek.Koştu koştu...olabildiği kadar hızlı koştu..Soluk soluğaydı.Ama ama ne olmuştu?!!! Allegra birden bire yere düştü.Kalkmaya çalıştı ama hareket edemiyordu.Sanki bağlanmış gibiydi.Sadece kafasını oynatabiliyordu.Kalbi duracak gibi oldu..Biri ona büyü yapmıştı!! Bağırmaya başladı.

-"İmdat,yardım edin!"Ama nafile... Korkudan ağlıyordu.Kim yapabilirdiki bunu Allegra'ya. Kimseyle düşman bile değildi..Hıçkıra hıçkıra ağlarken..Kötümser bir kahkaha sesi duyuldu..Kahkaha uzundu,erkek sesiydi ve acımasızcaydı.Hemen kafasını o yöne çevirdi.Biri ... bir adam elinde asasıyla ona bakıyordu.Karanlıktı adamın yüzü belli olmuyordu.Allegra'nın dostu bildiği ay onu satmış adamdan yana olmuştu.Adamanın arkasından vuruyordu ışık..Önünde uzun bir gölgesi vardı.Allegra 'ya doğru yaklaştı.... yaklaştı..İşte şimdi tam tepesindeydi.Allegra'ya doğru eğilerek:

-"Beni özledin mi?" dedi gülüyordu..

Aman..Aman Tanrım!!! Bu ..bu eski sevgilisi Mike!Ama bu nasıl olur!Okuldan atıldı!Nasıl içeriye girdi! Allegra Mike'i görünce ağzını açabildiği kadar açtı,gözleri ağlamaktan şişmiş kocamandı..Yanaklarından hala kurumamış göz yaşları akıyordu..Çok şaşırmıştı..Mike ise sadece sinsi sinsi gülüyordu.

-"Hadi Lili , ay pardon kızıl prensesim cevabı bekliyorum."

Bir sürü sonra Allegra'nın şaşkınlığı geçti.Şimdi gözlerini kısmış,kaşlarını çatmış,dudağını bükmüş Mike'a:

-"Sen... sen hayatımda gördüğüm en adi, en saygısız , en düşüncesiz herifsin!! Sen bana bunu nasıl yapabildin!?? İlişkimiz gayet güzel giderken hiç beni takmadan yeni tanıştığın bir kızla öpüşüyorsun!! Bir derse bile katılmıyorsun!! Müdürelere de ne zaman istersen o zaman gireceğini söylüyorsun!!Şimdi de dönmüş bana büyü yapıyorsun! Neden Mike neden bana bunu yaptın!??" diye bağırdı..
Yüzünde eski sevgilinin yaptığı ihanetler ifadesi yoktu..İçinde saklıyordu.. Suratında çok kızgın bir ifade vardı..Mike ise ayağa kalktı.Bir iki adım öne arkaya gidip geldi.Allegra'ya bakarak hiç birşeyi takmıyormuş görüntüsünü vermek için esnedi..Allegra buna çok sinir oldu.Mike'a vahşi bir bakış attı.Mike:

-"Şöyle söylüyim kızılım.Ben canı kiminle isterse onunlar olan biriydim. Senden bıkmıştım bıraktım, okuldan bıkmıştım derslere girmedim ve atıldım.Anlatabiliyor muyum? dedikten sonra tekrar Allegra'ya doğru eğildi.Bu sefer çok hüzünlü görünüyordu.

-"All ben değiştim!Bunları yaptım ama çok pişmanım!Ben hala seni seviyorum.O kızlarla takılırken aklıma senden başkası gelmedi! Sana hastayım!Aklımdan hiç çıkaramadım! Lütfen bana dön aşkım seni almaya geldim.Beraber gideriz buralardan.Bir hayat kurarız.. Ne dersin he?"

Samimi bir şekilde güldü.Allegra'dan olumlu cevaplar bekliyordu.Ama Allegra şimdi o kadar sinirlendiki sinirinden kırmızı oldu.Ağlamaya başladı.Amcasının ve Robert'in kaybını ve yaşadığı tüm olumsuzlukları başına vurdu..Suratını yere doğru eydi.. ağlıyordu.. Mike:

-"Eee, ne diyorsun?" demez mi!! Suratını yerden kaldırmasıyla Mike'ın korkudan yere düşmesi bir oldu.Suratı şeytan gibiydi.Kırmızı suratı,rüzgar nedeniyle dalgalanan alev gibi saçlarıyla onu korkuttu.Göz bebekleri kocaman olmuştu..Kaşlarını öyle bir çatmıştıki neredeyse gözleri ortadan kayboluyordu.

-"Sen! Seni aşağlık herif! Benden bunu nasıl istersin ailemi , arkadaşlarımı,profesörlerimi senden değerli mi sanıyorsun! Sen mugglelardan bile değersizsin! Hatta hatta şu kaya bile senden daha önemlidir..Sen rezilsin! Senle olacağıma ölürüm daha iyi!" Sesi Mike'ın kulaklarını tırmalamıştı..

Mike tekrar ayağa kalktı.Elini başına götürdü.Saçlarını dalgalandırdı.Allegra'ya:

-"Madem böyle... artık benim için hiç değerin yok! Ölüceksin!! " dedi..

Asasını Allegra'ya doğrulttu.. Dudakları ve eli titriyordu..Gözleri yaşla doldu..Allegra'ya son kez anlamlı anlamlı baktı.. Allegra gözleri kapalı..

-"Senden hiç korkmuyorum!Öleceksem onurumla ölürüm!"demesi üzerine Mike iyice ateşlendi.. "Ahhh!" diye bağırdı sinirinden..Evet... evet bu sefer o söyleyecekti büyülü sözleri..Allegra'nın hayatı gözünün önünden geçti.O kadar yorulmuştu ki hayattan Mike'ın sözünü bekledi adeta...Şimdi hayatı bir odun parçasının dönmesine ve bir cümleye bağlıydı...

Acele acele bir tek bu rp'mi bulabildim :/

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 3:52 pm

Kabul...
Tiffany Ane Hudgens
Muggle
Muggle
Tiffany Ane Hudgens

Savaşta Hangi Taraftasın ? : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Rp Sevgilisi : şahsen bu aralar istemiom
Asa : Kristal Gözyaşları

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeÇarş. Haz. 25, 2008 11:14 pm

AD:Tiffany Ane
SOYAD:Andersen
RP YAŞI:20
ÖRNEK RP:Ane,Balyumruğa doğru yürümeye başlamıştı,içeri girdiğinde nerdeyse kimse yoktu.Sıkılmaya başladı ve dışarı çıktı.Yürümeye başlamıştıki aklına annesinin ölümü geldi annesi yemekte önce ona hep ''Hadi bakalım Prenses Ane masaya'' derdi.Ne kadarda özlemişti annesini.Babasıda uzun yıllar önce annesiyle ayrılmıştı hayatta tek başına ayaklarının üstünde durmalıdı.Kızıl ve uzun saçlarını topladı ve nereye geldiğini anlamaya çalıştı.Burası Gringotts'du.Dışardan yaklaşık 10 dakika bankayı izledi.Sanki herkesin bir acelesi vardı.Koşa koşa bankaya giriyorlardı.O sırada Hogwarts müdüresi Avrille karşılaştı,ona ''Merhaba'' dedi ama sanki o onu duymamıştı.Ona ''KSKS dersi hakkında birşeyler soracaktı ama o aceleyle bankaya yürüyordu.Ane,evine gitmek için yola koyulmuştu.Eve girince ilk işi yastıkları düzeltmek oldu elini-yüzünü yıkadı.Koltukta oturup gazete okuyordu.Birden dışarıda bir baykuşun uçtuğunu gördü.Bu baykuş her gece bu saatlerde gördüğü baykuştu.Adına ''Gri Kaptan'' koymuştu.Kapıyı açtı.İçeri girmesini sağladı Gri Kaptan evin içerisinde biraz dolaşıp tekrar dışarı uçtu.Ane ona el sallayarak içinden ''Görüşürüz kaptan,görüşürüz'' dedi.Çok yorulmuştu bugün odasına çıkıp tekrar Gri Kaptan'ı,annesini ve babasını düşündü.Gri Kaptan biraz önce gitmişti ama annesi ve babası o 16 yaşındayken gitmişti.Bunları düşündükten sonra yatğına yattı ve derin bir uykuya daldı.
Marsdén Lexie Millér
Marsdén Lexie Millér

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeÇarş. Haz. 25, 2008 11:54 pm

Kabul edildi fakat Rp'lerini en az iki renkli olacak şekilde yaz lütfen..
Tiffany Ane Hudgens
Muggle
Muggle
Tiffany Ane Hudgens

Savaşta Hangi Taraftasın ? : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Rp Sevgilisi : şahsen bu aralar istemiom
Asa : Kristal Gözyaşları

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePerş. Haz. 26, 2008 12:38 pm

tamam
Jacqualine B. L'moné
Muggle
Muggle

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 9:36 pm

Ad: JacquaLine
Soyad: L'moné
Rp yaşı: 18
~ Baş Şifacı oLiim mümkünse xD ~
Örnek Rp:

Hava iyice kararmıştı. Gökyüzünde kara kara bulutlar dolaşıyor, aşağıya şiddetle yağmur bırakıyordu. Neyseki bella'nın şemsiyesi vardı. Durduğu kapı eşiğinden dışarıya adım atarken, şeffaf şemsiyesini hızlı bir hamle ile açtı. Yağmur'un altında şemsiye kullanmaktan hoşlanmasa da, hasta olmaması için seçmişti onu. Küçük siyah valizini çekiştirerek yürürken gözleriyle sokakları süzüyordu. Dışarıda kimsecikler yoktu. Sadece bella, valizi ve şemsiyesi .. eh bide deli gibi yağan yağmur vardı. Hafiften üşüdüğünü hissederek üzerindeki mont'a iyice gömüldü. Yağmur ve rüzgar'ın birleşmesi hiç iyi olmamıştı. 'Londra'nın klasik havası işte! başka ne bekliyordun ki bellatrix !?' diye düşünürken ayağının bir şeye takıldığını hissetmesiyle düşmesi bir olmuştu. Takıldığı şeyin ne olduğunu daha görememiş, fakat ona sövmekten kaçınmıyordu. Ellerini yere koyarak kendini geriye ittirdi. Artık yüz üstü yatmıyor, ıslak yerde oturuyordu. Geriye dönüp takıldığı şeye baktığında ise iki tane kedi gördü. İkiside minicikti. Biri yeşil gözlü simsiyah, diğeri ise kırmızı gözlü ve bembeyazdı. Hızla iki kedi yavrusunu da kucağına aldı. Zavallı hayvanlar yağmurdan ıslanmış ve büyük ihtimalle üşüyorlardı. Yanında duran valizini açarak içinden bir t-shirt çıkarttı. kedicikleri orda bırakacak değildi ya ! Beyaz t-shirt'ü iki kedinin üzerine sararken valizini kapattı. Yerden kalkıp valizinin sapından tuttu. Düştüğü için siyah kotunun dizi yırtılmış ve yürümesini zorlaştıracak şekilde acıyordu...

... yaklaşık yarım saattir nereye gittiğini bilmeden, karanlık ve ıssız londra sokaklarında, bir başına yürüyordu. Kendine kalacak bir yer bulması, kendinden önce kediler için bir yer bulması gerekiyordu. Derin düşüncelere dalmış, kendilerine bir yer ararken bir *pat* sesiyle irkildi. Sağ taraftaki çıkmaz sokaktan gelmişti bu ses! Bella merakına yenik düşerek sokağın başında durup kafasını sokağa doğru uzattı. Kocaman mavi gözleri merakla olup bitenleri izlerken diğer eli kedileri kavramış, ses çıkartmalarını engelliyordu.. 'merlin aşkına!' bella gördüğü manzara karşısında şaşkın kalmıştı. İri yarı, dazlak, siyahi bir adam, duvara yapıştırdığı sıska, pısırık ve beyaz bir adama arka arkaya vuruyordu. Ara sıra konuşuyordu ama bella nece konuştuklarını bilmediğinden adamın söylediklerinden tek kelime bile anlamamıştı. 'bu .. gerçekten iğrenç !' diye düşünürken kusmamak için kendini zor tuttu. Adamın yumruğu diğerinin burnuna gelmiş, şakır şakır kanıyordu. Zavallı adam burnunu tutarak kanın akmasını engellemeye çalışıyor , ama başaramıyordu. 'daha fazla izlemiyeceğim!' Yavaş yavaş yoluna devam etti. Bu da neydi böyle? neden mugglelar birbirlerine zarar vermekten hoşlanıyordu ? İyiki bir büyücüyüm diye düşünürken kafasının sol üst köşesinde kocaman bir ampul yandı. Evet! gideceği yeri bulmuştu .. Çatlak Kazan ... Fazla uzakta olmadığını düşünen bell, adımlarını hızlandırmıştı. Şemsiyeyi düştüğü yerde unuttuğundan deyim yerindeyse donuna kadar ıslanmıştı! Saçları kafasına yapışmış, göz makyajı bütün yüzünü kaplamıştı. Kotu zaten yırtılmış ve üzerine iyice yapışmıştı. Üzerindeki kaLın mont bile yağmura dayanamamış ve sönmüştü artık ...

... kısa süre sonra çatlak kazanın kapısına varmıştı . Elini kapı camına yaslayarak içeriyi süzdü. Bom boş denilebilecek kadar sakin görünüyordu. Tahta kapıyı ittirerek içeri girdi. Yüzüne büyük ihtimalle salonun öbür ucundaki şömineden gelen sıcak hava dalgası vururken gülümsedi. Sonunda başını sokacak bir yer bulmuştu. Yavaş adımlarla sol tarafta bulunan resepsiyon masasına yöneldi. Kimse yok gibi görünüyordu. Önünde duran zile elini vurduğu sırada arka taraftan yaşlı ve halsiz bir adam geldi.

"ımm boş odanız var mı acaba?" gülümseyerek adama baktı. Aksi tipli görünen adam'ın kedilere kızıp kızmayacağını bilmediğinden onları arkasına saklamıştı. Adam bellayı baştan aşağıya süzdükten sonra arkasında duran anahtarlıktan bir anahtar alarak bella'ya uzattı.

"3 numara boş.. merdivenden çıktınmı solunda kalıyor ... 2. oda!"
Adam zar zor konuşarak gerisin geriye içeri gitti. Bella şaşkın şaşkın bakarken 'ne insanlar var ya !' diye düşündü. Valizin kolunu tekrar kavrarken yeni odasının yolunu tuttu...

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 9:37 pm

Tamam =)
Lara Ruenn Hudgens
Muggle
Muggle

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeC.tesi Tem. 19, 2008 4:31 pm

Ben pm yoluyla örnek rpmi attım.
Marsdén Lexie Millér
Marsdén Lexie Millér

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeC.tesi Tem. 19, 2008 4:32 pm

Kabul edildi..
Summer Elonor Roviuné
Muggle
Muggle
Summer Elonor Roviuné

Asa : ....
Evcil Hayvan : Köpeğim Fuuffy
Kan Durumu : Safkan xD
Özel Yetenek : Veela xD

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeC.tesi Tem. 19, 2008 10:28 pm

Ad:Elonor Hanna
Soyad:Andie
Rp yaşı:24
Örnek Rp:
Başka bir sitede yaptığım rp ..!!!

Hala alışamamıştı onun gitmesine.Neden istedi ki teyzesinde kalmayı onlar geniş bir ailedendi Kristen ise koca Malikane de tek başına yaşıyordu. Sabah kalktı,John’un odasına gitti hemen unutmuştu onun gittiğini ‘’John haydi tatlım’’ diyerek kapıyı açtı fakat John’un yatağı hiç dağılmamış gibi idi.Hatırladı John’un gittiğini gözlerinden süzülen taneciklerle yatağına oturdu. ‘’Ahh John neden gittin ki ‘’ dedi. Pencerenin önündeki çiceklere bakarak gülümsedi.’’Oysa bu çiçeğin büyümesini beraber beklicektik ‘’ dedi, ve sükutla yataktan kalktı.Narin elleri ile kapıyı açarak tam çıkacaktı ki son göz yaşı yere düştü ve kapıyı kapatarak odasına doğru yürüdü. Üzerine bir şey alıp evden çıkmak için merdivenlerden iniyordu. Hızlıca merdivenlerden inerek kapıya doğru yöneldi.Ve o hızla evden çıktı.Karşısına Jack ve Jane kardeşler çıktı. Summer onları görmezden gelerek yoluna devam etti tüm anıları gözlerinde canlanıyordu.Belki ders çıkışı John ile birlikte biraz vakit geçirebilirlerdi.Fakat teyzesi bir gün bile ayrılamadığımı zannedecekti.
Ayrıyetten Summer’ı küçük görecekti Fakat küçük görülmesi pek hoş olmazdı.Teyzesi insanları çok küçük gören bir kimseydi çünkü…Bir yere uğrayıp karnını doyurabilecek bir şeyler yemek istedi.Karnını doyurur doyurmaz hemen ordan çıkıp hızlı adımlarla okulun yolunu tuttu çünkü biraz daha geç kalırsa derse geç girecekti ve ilk gün için bu biraz kötü olurdu. Koşarmışcasına okulun yolunu tuttu Okula geldiğinde ise kirli görünümlü pas tutmuş bir merdiven eski görünümlü bir okul olmasına rağmen her şey içinde bu okulu çok seviyordu öğrencilik anıları bile burada geçmişti. Okul merdivenlerinden çıktıktan sonra karşısına John çıktı Fakat Summer’ı görmedi çünkü arkadaşlarıyla oyun oynama telaşesi içinde idi zil çalmasına ise çok az bir terim kalmıştı. Umarım tüm öğrencilerim gelmiştir umuduyla zilin çalmasını bekledi.Zil çaldı biraz bekledi bekledi ve artık girme zamanı olduğunu düşünüp sınıfa girdi…

‘’Merhaba Arkadaşlar ‘’ dedi girdiğinde tüm yüzler ona bakıyordu John bile dahildi. İlk önce biraz duraksadı ve sustu herkes susmuştu Summer’ın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Summer ise söze şöyle başladı. ‘’Merhaba Arkadaşlar bu dönemden sonra tüm Biçim Değiştirme derslerinize ben gireceğim Adım Summer Kristen Lovegood haydi sizde kendinizden bahsedin’’ diyerek sözü bitirdi.Ben Gökhan,ben Emre,ben Arda,ben Rose,ben Elizabéth,ben Stormy,… diye herkes tanıttı kendin bazıları ise şimdiden dost olmuşlardı bile biraz daha zaman geçirdiler güle oynaya ama artık dersin işlenmesi gerekiyorduBugün dersimizde nasıl biçim değiştirebileceğimizi öğreneceğiz çocuklar fakat bugün ilk ders olacağı için hayvanlara dönüşeceğiz.Aklınızdan hangi hayvan olmak istediğiniz gözlerinizi kapatarak arzulayacaksınız ve asanızı doğrultup Metnionality diyeceksiniz fakat isteğinizin olması için bunu çok iyi arzulamanız gerekmektedir. Şimdi size gösteriyorum diyerek gözlerini kapattı Summer,asasını doğrultarak
‘’Metnionality’’ dedi.ve bir ‘’Kurbağa olmuştu.Çocuklara öğretmediği kendi bildiği geri dönüşümü yaptı.Kurbağa Summer insan olmuştu tam çocuklara geri nasıl dönülür onu anlatıyordu ki çocuklardan biri ‘’Profesör nasıl geri dönüştüğünüzü bize anlatmadınız’’ dedi.Summer gülümsedi ve ‘’Tam şimdi anlatmaya başlıcaktım ki sen sordun tatlım’’ dedi.Çocuğun gözlerinin içine baktı.’’Evet arkadaşlar geri dönüşümü ise ‘’Mertaıon’’diyerek gerçekleştiriyoruz’’ dedi.

Bir an masanın üzerine oturdu çocukları izlemeye başladı hepside denemeye çalışıyorlardı.Çoğunluğu yaptı bir kaçı ise birkaç denemeden sonra yaptı.Hepsi kurbağa olmayı denerken bir çocuk köpek olmuştu.Tüm kurbağaların içinde bir köpek çok ilginç kaçıyordu.Gülümseyerek ‘’Haydi çocuklar eski hallerinize dönün’’ dediğinde ise tüm kurbağa ve bir köpek ilk önce biraz duraksadı çünkü sanırım yapamıyorlardı.Summer ise şu sözleri fısıldadı ‘’Unutmayın tatlılar gözlerinizi kapatıp Mertaıon deyin Mertaıon,Mertaıon,Mertaıon’’ dedi. Herkes eski haline dönebilmişti. Summer ciddileşerek ellerini şaklattı ‘’Bravo çocuklar ilk denemede çok iyisiniz.Şimdi sizlerle bir oyun oynayalım.

Gökhan---Köpek
Emre---Kurbağa
Arda---Kaplumbağa
Rose--Kedi
Elizabéth---Kuş
Stormy--Karınca
Kyleen-tavşan
Joe--Arı
Liv--Baykuş
Marlies-Yılan
Shin--At
Jet--Kanarya
Luna-Fil
Evangeline----Aslan
Seamus-----Sinek
Dianna----Maymun

Oyunumuzun kuralı herkese ne olacağını teker teker yazdım ve herkes 1-2-3n dediğim anda o hayvana dönüşecek ilk önce kim dönüşürse Dönüşüm 1. O olacak tekrar 1 2 3 deyince kim en hızlı kendi haline gelirse Oda yine 1. Olacaktır…Herkes dönüşüme başlayacaktır dedikten sonra herkes yerini aldı ve Summer 1- 2 – 3 dedi ve herkes dönüştü.1.seçimi biraz zor olacaktı onun için 1 2 3 dedi ve herkes tekrar eski haline döndü. Summer ellerini şaklatarak ‘’Mükemmeldiniz çocuklar hepinizle teker teker gurur duyuyorum ‘’ dedi ve gülümsedi.’’Cidden herkes aynı anda dönüştü 1.yi seçemedim bu yüzden tüm sınıf benim için 1. Haydi tatlılar durmayın durmayında kendinizi alkışlayın dedi ve gülümsedi.Zil sesi duyulmuş çocuklar ise soluklanmıştı ‘’Sihirli günler ‘’ diyerek sınıftan çıktı
Marsdén Lexie Millér
Marsdén Lexie Millér

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeC.tesi Tem. 19, 2008 10:29 pm

Kabul edildi..
Lisabelle Ellen Roviuné
Muggle
Muggle
Lisabelle Ellen Roviuné

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePerş. Tem. 24, 2008 1:32 pm

Lisabelle Ellen Roviuné

Lisabella henüz kardeşi Marissa ’ nın yokluğuna alışamamıştı…Marissa’nın yokluğundan buyna 6 ay 2gün olmuştu..sanki her an çıkıp gelecekti Marissa.Ama artık Lisabella kendine gelmeliydi…Çünkü Marisa ’nın yokluğundan buyana doğru düzgün işe bile gitmemiş,dışarı çıkmamış,en yakın arkadaşlarıyla bile görüşmemişti…En yakın arkadaşı,dostu daha yaşayıp yaşamadığını bile bilmezken; gezmek,eğlenmek…bunlar ona çok ter geliyordu..Peki ya Marissa hiç gelmezse…lisabella hayatının sonuna kadar böyle mi yaşıyacaktı??İşte bu düşünce yani Marissanın hiç gelmeyecek olmasının düşüncesi bile Lisabella’nın tüm bedeninin titremesini sağlıyordu..Fakat Lisabella artık her şeyin farkındaydı..farkında olmak zorundaydı çünkü…geride onu bekleyen bir hayat vardı…Ama bir an olsun Marissa’yı aklından çıkaramıyordu…odasının kapısından bile geçemiyordu,evin her bir köşesinde onun yaşadıkları anılar bir film şeridi gibi gözlerinin önünden akıp geçiyordu…lisabella bir anda bu düşüncelerden arınarak ‘’Tanrım!!artık kendime gelmeliyim…her ne kadar üzülmüş olsam da bunu hayatıma yapamam bir ömür Marissanın gelmesini bekleyemem…’’ dedi…
Lisabella hızla dolabına yaklaştı…üzerine giyecek bir şeyler arıyordu..iyi ama Lisabella naraya gidecekti?bu gün sadece evde kalmayı düşünüyordu…lisabella’nın gözüne birden siyah düz beyaz çizgileri olan bir pantolan ve beyaz sade bir tişört ilişti..hızla üzerini giyindi..ve etrfındakilerin meraklı bakışlarına hiçbir yanıt vermeden kırmızı yağmurluğunu alıp,kapının hemen ardındaki beyaz sporlarını giyindi…hılı adımlarla hatta koşar adımlarla göle doğru ilerliyordu…bir anda Marissa ile hep oturdukları yere oturdu…ve dışardanda anlaşılıyordu ki çok derin düşüncelerdeydi…lisabella marissa yı her şeye başladıkları yerde bitirecekti anlaşılan..çünkü marissa ala Lisabella nın bukadar kötü olmasını her an kendisini düşünmesini ve hayatından kendisi için vazgeçmesini asla istemezdi…!!!
[b]
Marsdén Lexie Millér
Marsdén Lexie Millér

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePerş. Tem. 24, 2008 1:38 pm

Rp'lerini en az 2 renkli olacak şekilde yaz lütfen..

Kabul edildi..
Cedric Diggory
Muggle
Muggle
Cedric Diggory

Erkek Mesaj Sayısı : 5
Savaşta Hangi Taraftasın ? : Z.A.Y

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePerş. Tem. 24, 2008 3:01 pm

Ad: Cedric
Soyad: Diggory
Rp yaşı: 17
Örnek Rp:
Ben James Dreamx Potter sitede rplerim var..!
Marsdén Lexie Millér
Marsdén Lexie Millér

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimePerş. Tem. 24, 2008 3:03 pm

Rp gönderseydin keşke.. Wink

Kabul edildi..
Melissa Ellyn Roviuné
Muggle
Muggle
Melissa Ellyn Roviuné

Savaşta Hangi Taraftasın ? : DeathEaters ~
Rp Sevgilisi : Aranıyor Sahibi Kalbiminn..
Asa : Henüz Almadım Razz
Özel Yetenek : Veela

Büyücü Özellikleri

-Şifacı Alımları- Empty
MesajKonu: Geri: -Şifacı Alımları-   -Şifacı Alımları- Icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 6:49 pm

Ad:Isabelle Elizabeth
Soyad:Black
Rp yaşı:21
Örnek Rp:

Güneş yeni doğmuştu Amy uyandığında.Kızıl gök sanki Amy'ye selam veriyordu.O ]kadar güzeldi ki Amy uzun uzun onu seyretti.Okul açılacaktı ve ablasının binasında olabilirdi.Bu ona ekstra bir kazanç sağlar mıydı?Bilinmez ama yine de mutluydu.İçi içine sığmıyordu.İçindeki bu heyecan her sene olacaktı galiba..Ama o bunun için yaşamayı hissetmek tabirini kullanıyordu.İnsanların verdiği tepkiler bazen de hayatın cilvesi ve eğlencesi rolünde..

Dün akşam yapması gereken duşu bu sabah yapmak istiyordu.Ama kahvaltıdan önce yapması karnındaki gurultuları arttıracaktı.İş böyle olunca ayıcıklı,mavi-beyaz pijaması ve açık mavi pofuduk terlikleriyle odasından çıktı.Güzel bir günde güzel bir öğrenci olmak ve güzelliğiyle ilgiyi toplamak istiyordu.Düşünceler içinde aşağıya indi ve kahvaltı masasına oturdu.Hep düşünmüştü "Ben hangi tarafta olacağım" diye.Ama şimdi karar vermişti.O ölümyiyen olacaktı.İçinde ufacık bir iyilik parçası onu çekilir kılıyordu.

Kahvaltı dört dörtlüktü.Krem rengi ipeksi masa örtüsünün üstünde adeta bir renk cümbüşü,bir görüntü ziyafeti vardı.Domatesler,salamlar,sosisli yumurtalar,balkabağı suyu,çeşit çeşit ekmekler ve daha fazlası.Sadece masayı izleyerek bile doyabilirdi.Bu güzellik içerisinde bahçeye yakın olan ahşap sandalyeye oturdu.Otururken çıkan garip sesle kıkırdadı ve kahvaltı yapmaya başladı.Kahvaltısını aheste ahesta yaptıktan sonra hemen odasının karşısındaki banyoya girdi.Kovayı ılık bir duyla doldurdu.Banyosunu yaptı.Bitince odasına yine en sevdiği renk olan mavi bornozuyla geçti.Uzun uzun kremlendi ve giyinmeye başladı."Tesadüf mü başka bir şey miydi acaba?" onu bu düşünceye iten şey okul cübbesinin mavi olma ihtimaliydi.Eğer istediği binaya seçilirse mavi-gri bir cübbe giyecekti..Giyindikten sonra bal rengi saçlarını da kremledi.Saçlarına çok önem veriyordu ve uçlarının kırılmasına,renginin solmasına ya da açılmasına izin vermiyordu.Saçlarını ayna da kısa bir sürede taradı ve çekmecesine yöneldi.Çekmeceden saç düzleştiricisini çıkardı ve fişe taktı.Onun biraz ısınmasını beklerken okul küpelerini bilekliğini taktı ve saçlarını düzleştirdi.Düzleştiricisinin fırçasına takılan saçlarından dolayı bir süre acı çekti ve bu acıyı Büyük Şölende çekmemek için ilaç dolabından bir ağrı kesici çıkardı.Koca bir bardak su ile ilacı zor da olsa içti.Amy oldu olası ilaç içmeyi sevmez ve bu durumdan olsa gerek doğru düzgün ilaç içemezdi.

Hazırlıkları bitmiş Hogwarts Ekspresine binmişti.Peronda arkadaşı olacağı pek çok öğrenciyle tanışıp onlarla kaynaştı ve uzun süren bu yolculuğa yenik düşüp uyuyakaldı.Uyandığında herkes aşağıya iniyordu.O da bavulunu alıp aşağıya indi ve herkes ile beraber kayıklara binerek Hogwarts'a yaklaştılar.Bu görkemli okulda 7 sene okuma düşüncesi kalbinin hızlı artmasına ve sevinmesine neden oldu.Hogwarts'ın görkemli girşi ile karşılaşmışlardı.Şimdi mutluydu.Öğrenci sorumlusu profesörle Büyük Salona giriş yaptılar.Büyük sınıfların bakışları ve iğneleyen tavırları ile seçmen şapkanın yanına gidildi.Tek tek isimler okunmaya başlandı.Amy'nin adı duyulduğunda dışarıdan birinin bile sesini duyacağı şekilde kalbi atmaya başladı.Neyse ki ablası yanındaydı.Onun mavi gözlerinin içine baktı ve buram buram deri kokan eski şapkayı kafasına geçirdi.Şapka onun zeki bir Caroline olduğunu ve bu yüzden de ablası gibi Ravenclaw'a gitmesini söyledi.Hayalleri gerçek olmuştu.Mutlu bir şekilde..Ravenclaw olmanın ayrıcalığı içerisinde masasına yürüdü ve yerleşti.Hakkındaki fısıldaşmaları duymaya çalıştı.Ne diyorlardı ;

"Ablası buranın müdiresiymiş.Bu kız kesin parlak bir öğrenci olur.Nedeni malum.." ve kıkırdaşmalar.Kendi binasında çekeceği sıkıntı belli olmuştu.Rahatsızlık içerisinde ablasının konuşmasını dinlemeye başladı.O burada ablası değildi.Sadece bir profesördü.

"O sadece benim müdirem" diye tekrarladı ve onun sözleri karşısında idolüymüş gibi büyülendi.Profesör Rachél elini şaklatıp konuşmasına başladı;

" Evet sevgili öğrencilerim öncelikle hepinize Hogwarts'a hoşgeldiniz demek istiyorum.. İlk önce sizlere kendimi tanıtayım, adım Rachél Amy Caroline ; sizlerin okul müdürünüz , aynı zamanda İksir Profesörünüz ve Ravenclaw Bina Sorumlusu olacağım. " Amy onun sesini duyduğuna sevinmişti.Hemde bir hayli.Ama belli etmek istemedi.İstemedi çünkü o kıskançların gülmelerini istemiyordu.Profesör Rachél devam etti;

" Aritmansi Profesörümüz; Evangeline Nicole Black, Mitoloji Profesörümüz; Raffle Siano Platy'us, Tılsım -Muska Profesörümüz; Rochelle Emilie Black, Biçim Değiştirme Profesörümüz; Nymphadora Tonks, Zihinbend Profesörümüz; Isabella Elizabeth Black, Eski Yazılar Profesörümüz ; Emillie Duerre Scofield, Muggle Bilimleri Profesörümüz; Sim Alis Thgen, Sihir Tarihi Profesörümüz; Angelina Lauren Edgecombe, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörümüz ; Robin Will Stronghold kendisi aynı zamanda Müdür Yardımcımdır. "Durdu.Çünkü nefessiz kalmıştı.Bunu en iyi o anlardı.Konuşmasına devam etti.

" Uçuş Profesörümüz; Helena Laura Black, Astronomi Profesörümüz ; William Landau, Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörümüz ; Nickholas Ryan Scofield.. Evet Profesör kadromuz budur.. Şimdi sizlere Hogwarts' ta uyulması gereken kuralları okuyacağım.. "Kuralları okuduğu kitaplardan biliyordu.Ama yinede ablasının son sözlerini dinleyip ziyafete başlamak için bekledi.Zaten Profesör de fazla beklemeden devam etti.

Hiç bir öğrenci gece geç saatlerde Yasak Orman' a giremez.. Öğrenciler Bina sorumlularının dediklerine uymak zorundadırlar; ayrıca kaydoldukları derslere de girmek zorundaıdrlar aksi taktirde binalarına eksi puan kazandırırlar. Geç saatlere kadar öğrencilerin koridorlarda gezinmesi yasaktır .. Her öğrencinin 3 uyarı alma hakları vardır .ve hiç beklemeden ziyafeti başlattı.Her masa tam anlamıyla bir ziyafetin tek parçasıydı.Erkek öğrenciler saldırır gibi yemeğe başladılar.Amy uysal uysal her zamanki haliyle yemeğini yemeye ve yakınında oturan kızlarla sohbete başladı.Yanında biri vardı ki trende tanışıp kısa sürede kaynaştılar.Amy ve Rose aynı binaya seçilince Amy'nin aklına onun binasını tahmin ettiği geldi ve yine "Zihinbendarlık"aklına geldi.Zihinbendar olması ihtimali neydi?Bunu akşam görürse ablasına soracaktı.Kısa zaman sonra ya da aslında uzun ama eğlence ve heyecanla kısa gelen bir şöleni bitirmişti.Herkesin eşyaları odasına çıkarılmıştı ve bu çok iyiydi.Bina Başkanıyla bina salonuna geldiler ve ortak salondan yatakhanelere ulaştılar.Her yer temizlik kokuyordu.Etrafta sinir bozucu bir düzen vardı.Aynı odası gibi.Ama temiz olması çok güzeldi.Amy etrafı seyrederken ablasının içeri girdiğini gördü.Etrafı kolaçan edip kimsenin olmadığından emin olunca yanına gitti.Ablasının yanağına bir öpücük kondurdu ve;

"Yapacağımı söylemiştim.Senin binana seçileceğimi söylemiştim" dedi.Ablası hiç beklemeden yüzündeki ifadeyi sevecenlikle süsledi ve
"Biliyordum..Senin zeki olduğunu zaten biliyordum.Bana sürpriz olmadı Lisa.Eee arkadaş buldun mu bakalım?"Hiç şüphesi yoktu arkadaş bulamadığına dair.Sadece kim olduğunu merak etmişti.
"Evet.Trende tanıştık.Adı Rose Diana Gaunt.Kuzenleri var galiba Slytherinde.Belki hatırlarsın.."Onu hatırlayınca içinde bir sıcaklık hissetti.Galiba onu artık dostu olarak görüyordu.Onu çok seviyordu.
"Ahh evet hatırladım.İyi bir seçim canım.Neyse bana sorun yoksa içeriyi kolaçan edip çıkmam gerek.."Sevinmişti.Kardeşi güzel bir arkadaş edinmişti kendine.Bu düşünce içini rahatlattı.Sonra kardeşinin yüzündeki garip ve heyecanlı tepkinin ardından ağzından çıkacak sözcükleri düşündü..
"Ehmm..Abla,Benim sana bir sorum var aslında.Yani..Şey..Benim Zihinbendar olma olasılığım var mı?"Heyecanlıydı.Ablasının tepkisini de merak ediyordu.Kısa bir bekleyiş sonunda ablasından;

"O da nerden çıktı durup dururken.Ama madem merak ettim..Babamızın dayısı Zihinbendardı.Yani evet var.."cevabı geldi.Kardeşinin zihinbendar olma ihtimali onu sevindirmişti.Özel yetenekleri olan bir kardeşinin olması ve bunun şimdi farkedilmesi sevindiriciydi.

"Tamam..Sağol.Ben sana sonra odana gelip anlatacağım.Önce ben gireyim sonra sen gel olur mu?"Üzgündü.Adının torpilliler listesinin başında olmasından bir hayli sıkılmıştı.Belli etmek istemese de üzülmüştü..

"Torpilli meselesi mi?"Ablası anlamıştı.Bunun sıkıntı yaratacağını biliyordu.Birden yüzündeki ifade kararsız ve üzgün bir şekil aldı.Amy ise buna alışmış olmayı dileyerek;
"Aynen..!"dedi.Amy beklemeden koşar adımlarla yatakhaneye girdi.Yatakhanede yatakların üzeri Ravenclaw bina amblemini taşıyan nevresimlerle kaplanmıştı.Amy yatağına oturdu.Şölen de konuştukları üzere Rose ile yanyana yataklarda yatıyorlardı.Ona bakarak gülümsedi.İçi yine huzur dolmuştu.O sırada içeri ablası girdi ve herkese iyi geceler diledi.Rose ile Amy'ye de gülümseyip göz kırptı.Bunu yakalayanlar "TORPİL" Kelimesini bir kez daha benimsediler ve kıkırdaşdılar.Amy ve Rose sohbet ederek uyuyakaldılar.
http://www.sanalhogwarts.rforum.biz / www.hog-rpg.turkforumpro.c

-Şifacı Alımları-
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-